כל היתרונות של טבילה בג'קוזי

ג'קוזי לגינה סדרת HIGHLIFE

כולנו יודעים כמה כיף זה ג'קוזי בגינה – כמה המים נעימים, מרגיעים ומפנקים. כולנו יודעים שרכישת ג'קוזי לחצר תספק לביתינו אווירה יוקרתית וייחודית. אבל היום נפתח בפניכם עוד יתרונות רבים של השימוש בג'קוזי, שלא כולם מודעים אליהם – והם רבים ומגוונים:

אחד היתרונות הבולטים ביותר של ג'קוזי הוא שהמים החמים מרחיבים את כלי הדם שלכם. הרחבת כלי הדם מסייעת לזרימה טובה יותר של הדם ומורידה את לחץ הדם. זוהי בדיוק הסיבה אשר בשלה אנו מרגישים כה רגועים כאשר אנו טובלים בג'קוזי!

אף ג'קוזי, בין אם מדובר בג'קוזי פנימי או ג'קוזי בחצר, אינו שלם בלי בועות האוויר המפורסמות. הבועות הן לא סתם כיפייות – הן גם מסייעות להרמת הגפיים שלכם כלפי מעלה, וכך מפחיתות את משקל גופכם, מה שמפחית עומס מהלב שלכם ב-20 אחוזים!

המים החמים של הג'קוזי מעלים את טמפרטורת הגוף שלכם, מה שגורם לכם להזעה מוגברת. בעזרת ההזעה – מתנקה הגוף שלכם מרעלים. המים החמים והלחץ המוגבר מסילוני המים אף מסייעים לגוף לגדל כדוריות דם לבנות ונוגדנים, אותם שולח הגוף לאזורים חלושים או חולים בו הזקוקים לטיפול וחיזוק.

מחקרים בכתב העט הרפואי של ניו אינגלנד (New England Journal of Medicine ) הראו יתרונות בריאותיים רבים לשימוש בג'קוזי. למשל, מחקר אשר נערך בקולורדו, ארה"ב, הראה שאנשים אשר סבלו מסכרת מסוג מסויים, ורכשו ג'קוזי לחצר, הורידו את רמת הסוכר בדמם באופן משמעותי על ידי טבילות יומיות של 15-30 דקות ביום. הרופאים אשר ערכו את המחקר שיערו כי התוצאה החיובית נובעת מזרימת הדם המוגברת המתרחשת במהלך הטבילה. (לקריאת הכתבה המלאה: )

מחקר נוסף הראה כי טבילה בג'קוזי דומה להתעמלות! המים החמים מעלים את טמפרטורת הגוף ומאיצים את זרימת הדם, בדומה למתרחש בגוף במהלך פעילויות ספורט. ג'קוזי לפני ההתעמלות, אגב, היא דרך נהדרת לחמם את השרירים ולהכין אותם לעבודה.


קרן השינה הלאומית של ארה"ב הראתה שטבילת ג'קוזי קצרה לפני השינה יכולה לסייע בהשגת שינה עמוקה ורגועה יותר- הן בשל ההשפעה המרגיעה של הג'קוזי עליה דיברנו למעלה, והן בשל העלאת טמפרטורת הגוף (לפי הקרן לשינה, אנו נרדמים מהר יותר וישנים שינה עמוקה יותר כאשר טמפרטורת הגוף שלנו גבוהה מעט. זו הסיבה שבגללה אנו נרדמים כאשר אנו משתזפים בשמש, וזו גם אחת מהסיבות אשר בגללן אנו ישנים הרבה כשאנו חולים…).


מחקרים אחרים בכתבי עט מדעיים ורפואיים שונים הראו יתרונות בריאותיים נוספים לטבילה בג'קוזי, כמו למשל הקלה בכאבי גב, שחרור לחצים נפשיים, שיכוך כאבי שרירים וכאבי בטן, ריענון עור הפנים, הקלה בעייפות, סיוע למערכת העיכול ואפילו שריפת קלוריות מוגברת!

ג'קוזי לגינה הוטספרינג


לסיכומו של דבר, רכישת ג'קוזי לחצר, וטבילה בו כשהוא חם ומבעבע תהיה לא רק הנאה צרופה, אלא גם פעולה הטומנת בחובה יתרונות בריאותיים ונפשיים רבים. היופי הוא בכך שכל היתרונות מצטרפים לאחד ותורמים זה לזה – כאשר אנו רגועים וחמימים, אנו ישנים יותר טוב. אם אנו ישנים יותר טוב – מערכת העיכול שלנו עובדת בקלות רבה יותר, ועור הפנים שלנו נקי ורענן יותר. אם מערכת העיכול שלנו עובדת בקלות- אנו שורפים יותר קלוריות, וכך מורידים במשקל- מה שמפחית את הלחץ מעמוד השדרה ומהשרירים… והכל בזכות טבילה קטנה בג'קוזי! לא שווה?