בריכת זרמים – פעילות ספורטיבית במים

רצועות כושר וערכות חתירה לברכת זרמים הוטספרינג

בריכת זרמים היא פעילות ספורטיבית במים, מצוינת לאימון כושר, שיפור קואורדינציה, ריפוי כאבי גב וזרועות, והרפיית הגוף. המשיכו לקרוא ותגלו כמה פעילויות ספורטיביות נהדרות שניתן לעשות בבריכת זרמים לשיפור איכות החיים שלנו:

שחייה נגד הזרם: למערכת בריכת זרמים יש מספר ג'טים המשחררים זרם חזק של מים, דבר שיוצר התנגדות חזקה. ולכן בזמן השחייה ניתן להתחרות ולשחות נגד הזרם החזק ביותר של הבריכה לאורך קילומטרים רבים, ולמרחקים שלא נגמרים לעולם. הדבר מציב את הגוף בכושר גבוה יותר ומאמן את הזרועות, את הגב ואת הקרוספיט. כמו כן, התנגדות של המים במהלך פעילות גופנית מעודדת את יישור הגוף.
אימון ריצה: זוהי פעילות ספורטיבית מצוינת לאימון כושר וקואורדינציה. בזמן שרצים במקום בתוך בריכת הזרמים, מחזקים את שרירי הרגליים ושורפים הרבה קלוריות.  הזרימה וההתנגדות של המים עשויים  להוות אתגר לכל המשתתפים. כמו כן, בשונה מריצה על הליכון, ריצה במים איננה פוגעת במפרקי הירך ומפחיתה כאב מפרקים. לכן בריכת זרמים רלוונטית גם לאנשים הסובלים מדלקות פרקים ומפציעות, מאפשרת להם לעסוק בפעילות ספורטיבית במים ולחזק את השרירים המקיפים את המפרקים הפגועים. 

הליכון לבריכת זרמים הוטספרינג


אימון כוח: ניתן להשתמש בכדור, להחזיק אותו בידיים או ברגליים ולבצע תרגילים שונים.
אימון משולב: בבריכת זרמים ניתן לשלב אימוני כושר מסוגים שונים. למשל, אימון אירובי, ריצה מהירה, ואימון כוח של הקפצת כדור ניתן לשלב יחד עם ההתנגדות של הזרם.
אימון נודל (גליל ספוג): אימון עם נודל ניתן לעשות בבריכת זרמים כאשר מחזיקים בנודל ושולפים אותו נגד הזרם. אימון זה זה מפתח את הכוח והקואורדינציה של הגוף ומחזק את שרירי הליבה.


לסיום, לא יכולנו שלא לצטט את דבריה של ד"ר מרי א. סנדרס, פרופסור למחקר אימוני כושר באוניברסיטת נבדה שבארה"ב. "באימון הכושר בתוך בבריכה, אנחנו מספקים לעצמנו התנגדות טבעית של המים שהיא פי 15 יותר התנגדות מאשר מחוץ למים. ככל שתתאמצו יותר במהלך האימון ותדחפו חזק יותר, המים יתנגדו לכם יותר, כך שתוכלו להתאים את האימון להרגשתכם בכל רגע נתון".