חיפוש

מה צריך לדעת לפני התקנת בריכת זרמים

רצועות כושר וערכות חתירה לברכת זרמים הוטספרינג

אחרי שהחלטתם לרכוש בריכת זרמים ביתית, ורגע לפני הגשמת החלום אתם צריכים להחליט באיזה אופן ואיפה אתם יכולים להתקין את הבריכה. אז מה הן האופציות? 

התקנת בריכת זרמים ביתית בגג או במרפסת:  

ראשית כל חשוב לציין התקנת בריכת זרמים ביתית היא התקנה פשוטה וקלה יחסית. היות ומדובר בבריכה שמגיעה מאובזרת ומוכנה, כולל פתחי שירות שמגיעים כחלק מהבריכה עצמה ולכן אתם לא צריכים מקום נוסף לחדר מנועים לעומת בריכה רגילה. צריך לקחת בחשבון שבריכת זרמים זה מוצר כבד, לדוגמא בריכת זרמים דגם E2000 מסדרת: Fitness Systems של חברת HOTSPRING שוקלת 1,855 ק"ג בלי מים. קיבולת מים היא 9,065 ליטר מדובר על משקל עצום. לכן חשוב לבדוק ולוודא עם מהנדס מוסמך שהגג או המרפסת יכולים לשאת את המשקל של המערכת פלוס המים. ואם לא אז צריך התערבות של חיזוק מבני. חשוב לוודא שהגג שלכם אטום היטב למניעת דליפת מים.

הליכון לבריכת זרמים הוטספרינג

בריכת זרמים בגינה:

האפשרות הפופולרית להתקנת בריכת זרמים ביתית היא בגינה. עם זאת, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון לפני התקנת בריכה בגינה, כמו שטח הגינה. בדקו  שיש לכם מספיק שטח בגינה שלכם להתקנת בריכת הזרמים. קחו בחשבון שגודל הגינה צריך להיות יותר גדול לפחות מטר וחצי לכל כיוון. לפני שמתקינים חשוב לוודא שהקרקע מפולסת וחזקה ואם לא צריך לחזק אותה כדי לתמוך במשקל הבריכה ובמים. הבריכה יכולה להיות מותקנת על גבי משטח בטון מעל הקרקע מוסתרת בתוך דק המחולק לכמה מפלסים. אופציה נוספת שקועה בחלקה או טמונה לגמרי בתוכה. ואז צריך לקחת בחשבון שצריך לדאוג לניקוזים של המים מהבור באמצעות צינור 4 צול בתחתית, או לחילופין באמצעות בור ניקוז. 

מיקום הבריכה: 

בריכות זרמים זקוקות לחשמל ולמים כדי לפעול. לכן, מומלץ להתקין את הבריכה שלכם במקום קרוב לתשתית חשמל הכוללת מפסק תלת פאזי ישיר מארון החשמל לאזור הבריכה עם מפסק פאקט (כמות האמבר תלויה בגודל הבריכה). מיקום המפסק והתשתית על פי הנחיות הבטיחות של חברת חשמל. כמו כן צריך צינור גינה בקרבת מקום בכדי להחליף את המים פעם בשנה או כמה חודשים. 

לסיכום, קיימים שיקולים רבים במיקום בריכת זרמים. קבלו את ההחלטה רק לאחר שבדקתם את כל הגורמים הרלוונטים עבורכם.מוזמנים להיעזר בשירותינו ולהתייעץ איתנו בכל שלב.