חיפוש

6 דרכים להפחתת מתח וחרדה בימים מתוחים שכאלה

6 דרכים להפחתת מתח וחרדה בימים מתוחים שכאלה

6 דרכים להפחתת מתח וחרדה בימים מתוחים שכאלה

בעולם המודרני, החיים כמעט תמיד מלאים באתגרים ולחץ יומיומי. אנו מתמודדים עם המון דברים, כמו עבודה, משכנתא וחינוך ילדים. בארצנו הקטנטונת לשגרת הלחץ מתווסף לחץ קיומי. ואם לא די בכך, בשביעי לאוקטובר עם ישראל חווה טלטלה, מצב שלא היה קיים כבר חמישים שנה, ואין אנו יודעים מתי הוא יסתיים. המתח והלחץ במצב הזה הם טבעיים ובאופן נורמלי במצב כזה הגוף נדרך ומתמקד. המתח והחרדה יכולים להשפיע על בריאותנו הפיזית והנפשית, ולכן חשוב לדעת כיצד להתמודד איתם. במאמר זה, נספק שישה דרכים להפחתת מתח וחרדה בימים מתוחים, כך שתוכלו להכניס קצת רוגע ושלווה עד כמה שניתן.

  • התעמלות:

התעמלות היא דרך נהדרת להפחית את המתח והחרדה. בעת פעילות גופנית מופרשים פי חמישה אנדורפינים לדם מאשר במנוחה הנותנים תחושת רוגע ועוזרים לשחרר את הגוף והנפש. תכננו זמן להתאמן כל יום בכל פעילות שאוהבים, כמו למשל שחיה בבריכת זרמים השחייה מעלה את ייצור המוליכים העצביים (אנדורפינים) ואלו גורמים להקלה מיידית ברמת הסטרס ולשיפור מצב הרוח. התעמלו לפחות במשך עשרים דקות. זהו הזמן שלוקח לפעילות גופנית כדי להפחית את המתח.

  •  טכניקות נשימה:

השימוש בטכניקות נשימה יכול להיות מאוד יעיל בהפחתת החרדה. כשאתם מרגישים כי המתח מתעצם, נסו להירגע, לשאוף אוויר עמוק פנימה תוך כדי ספירה עד ארבע, החזיקו את האוויר בראות וספרו שוב עד ארבע. הוציאו את האוויר לאט דרך בספירה של ארבע. מומלץ לחזור על התהליך שלוש פעמים.

  •  זמן איכות עם עצמכם:

חשוב לספק זמן לטיפוח עצמי. תקדישו לעצמכם זמן לעשות דברים שאתם אוהבים, כמו קריאה, ציור, או שמיעת מוזיקה. זה יכול לסייע לפתרון מצבי חרדה.

  • זמן ג'קוזי:

למים החמים יש כוח מרגיע. אם יש לכם ג'קוזי בגינה השהייה בג'קוזי משפרת את זרימת הדם, משחררת את השרירים התפוסים ובכך היא מסייעת להפחתת המתח חרדות ולחצים.

ג'קוזי יד 2

  •  צאו להתנדב:
    האדם הוא יצור חברתי, הבדידות קשה. ובזמנים מטורפים שכאלה, חשוב לשמור על קשר חברתי, איך עושים זאת? סעו לבקר את המשפחה, לכו להתנדב בכל מיני עמותות המסייעות לחיילים ובני משפחותיהם, שזקוקות למתנדבים לשלל פעילויות. כאשר אנו מעניקים לאחרים, זה משפיע עלינו ומחזק אותנו.
  •  שימו בצד את הטלפון:
    במצב הנוכחי מטבע הדברים אנו כל הזמן צמודים לטלפון, לרדיו, ולטלוויזיה. כל דבר שייתן לנו אינפורמציה על המצב. וזה מובן לגמרי, ההמלצה להפחתת לחץ וחרדה היא לנסות להתרחק מהם במידת האפשר. אתם תגלו שזה עושה לכם טוב.

בתקווה ותפילה לימים רגועים ושלווים יותר ושנחזור לשגרה רגועה ❣️